fbpx

Často kladené otázky

 • Ozonicon je emulgel ktorý je zlozený z troch skupín účinných zložiek. Ozon viazany v patentovanom systéme Ozolipoile pôsobí na bolesť aj zápal; rastlinné zložky (arnika horská, ríbezľa čierna či harpagohytum procubens ) pomáhajú svojím protizápalovým, analgetickým či antioxidačným účinkom; glukozamín a chondoritín sú látky ktoré pomáhajú pri poškodení chrupaviek či napomáhajú pri prevencii.

 • Ozón je už dlhé roky známy svojím výrazným účinkom na tlmenie bolesti . Dlhodobo známe sú ozónové injekcie. Dostať ozón to topickej formy sa podarilo vdaka procesu ozonizacie počas ktoreho dochádza k stabilizovaniu ozónu v kyseline olejovej s kyselinou alfa lipoovou a vitamínom E acetátom. V tomto procese vznikajú tzv. Ozonidy ktoré udržiavajú ozón stabilnejší tak aby sa mohol využiť na lokálne topické použitie.

 • Nie, nevyprchá. Ozón je viazaný vo forme stabilnejších ozonidov. V procese registrácie prípravku bola skúmaná aj stabilita prípravku v rôznych časových odstupoch čo viedlo nakoniec k schváleniu trojročnej expiračnej doby pre použitie prípravku. Od otvorenia tuby je potrebné prípravok spotrebovať do 6 mesiacov. Počas celej tejto doby si Ozonicon zachováva svoje zloženie.

 • Základnou indikáciou je bolesť – akútna či chronická. Táto bolesť može byť spôsobená ako pri úrazoch (traumách) tak aj pri ochoreniach ako reuma ( artritída) či osteoartróza. Artritída aj artóza majú spoločné to že postihujú kĺby a majú viacero rovnakých príznakov. V podstate však ide o 2 rôzne ochorenia. Artritída je zápalové ochorenie ktoré postihuje ako kĺby tak aj svaly alebo šľachy a najčastejšie môže byť spôsobená reumou. Naproti tomu artróza j ochorenie ktoré je spôsobené nadmernou záťažou alebo nadmerným opotrebovaním kĺbov napr. pri dlhodobej záťaži , pri športovaní či nadváhe a následne dochádza aj k vzniku zápalu.

 • Ozonicon ma rýchly nástup účinku. V prípade niektorých ochorení sa účinok postupne rozvíja do maximálneho efektu.

 • Ozonicon má špecifickú arómu pretože obsahuje ozón. Je to príznačná aróma pre ozón ktorú by ste bežne zachytili aj v prírode.

 • Kedže Ozonicon obsahuje zložoky telu vlastné či blízke je veľmi dobre tolerovany a nespôsobuje viaceré nežiadúce účinky ktoré sú typické pre iné lokálne pôsobiace prípravky proti bolesti. Jeho topická/lokálna aplikácia zabezpečuje aj bezpečné použitie. Neboli zaznamenané žiadne interakcie s inými liečivami

 • Nakoľko Ozonicon obsahuje zložky telu blízke či vlastné je možné ho použiť aj u detí či tehotných žien ale je taktiež bezpečný u starších ľudí ktorí veľmi často mávajú problémy s kardiovaskulárnymi ochoreniami.

 • Vzhľadom na svoje vysoko-bezpečné zložky je možné dlhodobé používanie Ozoniconu.

 • Viaceré zložky v prípravku Ozonicon plnia viaceré účinky ktoré môžu prebiehať súčasne – ako napríklad účinok na bolesť, účinok na zápal, ochrana klbovej chrupavky a pod.

 • Ozonoterapia sa používa hlavne na odstránenie bolesti. Účinky ozónu sú však rozmanité – tlmí bolest, pôsobí na zápal, odstraňuje opuch, likviduje baktérie a vírusy, zlepšuje prekrvenie, ozonidy stimulujú bunky k prirodzenej obrane pred škodlivými látkami.